Sporla Zayıflamak Mümkün Müdür?

Ayak Bileği Ağrısı
Şubat 26, 2018
İnsülin Direnci Daha Tehlikeli
Nisan 19, 2018

Zayıflamak günümüz kadın ve erkeklerinin önemi bir sorunu haline gelmiştir. Gün geçtikçe artan hazır ve paketli ürünler, dış ülkelerden örnek alınarak yapılan hamburger gibi gıda ürünleri ve özellikle abur cuburlar her insan hayatının ayrılmaz bir yeri haline gelmeye başlamıştır. Hem vücut sağlığı açısından hem de kilo alımından sonraki ruhsal sağlık açısından bu yiyecekler çok büyük bir tehdit içermektedir. Kişi isteğine göre kendini koşullandırarak bu tehlikelerden uzak durup sağlıklı bir hayat sürebilir.

Sporla Zayıflamak

Sporla Zayıflamak

Yapılması Gereken Şeyler

            Zayıflamak için öncelikle sağlıklı bir yaşam biçimine sahip olunması gerekmektedir. Örneğin gün içinde, acıkınca yenilen paket ürünlerinden uzak durulmalı, acıkıldığı zaman bir adet meyve ya da bir kase yoğurt gibi protein ve vitamin içeren şeyler tercih edilmelidir. Bu süreçte en önemli şey ise Öğün atlamamaktır. Sabah tıka basa kahvaltı yapıp öğlen yememek ya da sabah kahvaltı yapmadan işe veya okula gitmek kesinlikle bir çözüm değildir.

Dikkat edilmesi gerek şey azar azar fakat sık sık yemek yemektir. Acıkıldığı zaman kesinlikle vücut aç bırakılmamalı aynı zamanda öğün dolduracak kadar da çok yenmemelidir. Bu da vücut için doğru değildir. Doğru olan şey: sabah düzenli ve protein ağırlıklı bir kahvaltı yapmak, daha sonra kişi kendini aç hissettiğinde bir bardak ayran veya bitki çayı içilmeli. Aynı şekilde öğle yemeğinde de dozu kaçırmadan karbonhidrat azaltarak yemek yenmeli, daha sonra acıkılırsa bir porsiyon meyve tavsiye edilmektedir. Asıl önemli olan ise akşam yemeğidir, kesinlikle geç saate bırakılmamalıdır ve saat 20.00’dan sonra bir şey yememeye özen gösterilmeli.

Düzenli beslenmek kesin bir çözüm değildir Gün içinde yapacağını bir kaç hareket ile kilo verimini hızlandırabilir. Her gün düzenli olarak yapılan 1 saatlik yürüyüş metabolizmanın hızlanması sağlayacak ve vücudun enerjisini yağları yakarak sağlamasına neden olacaktır.

Evde yapılacak olan günlük rutin işler bile zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Örneğin; temizlik yapmak, yemek yapmak, çamaşır sermek gibi. Başka bir tercih olarak ise spor salonları tercih edilebilir. Eğer vakit yoksa evde, internette bulunan bazı videolarla zayıflama işlemi desteklenebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.