fbpx

Ayak Başparmağı Silikonu İşe Yarar mı?

ayak basparmagi agrisina silikon ise yarar mi - Ayak Başparmağı Silikonu İşe Yarar mı?

Ayak Başparmağı Silikonu Nerelerde Kullanılır?

Ayak başparmak silikonu genellikle başparmak çıkıntısı sorununda kullanılan bir gereçtir. Ayak başparmak çıkıntısı problemi genellikle genetik geçişli bir hastalık olup ilerleyen tarzda giden bir hastalıktır. Bu hastalıkta ilk önce başparmak eklemi değişime uğrar yana bükülür daha sonraları ise bu parmak ağrılı bir hal alıp kızarıklıkla devam eder. Ayak başparmağı silikonu ise bu işi ağır veya yoğun olan hastalara ya da bazı özel sebeplerden dolayı ameliyat olmak istemeyen hastaların başparmağına uygulanan aparattır.

Ayak Başparmağı silikonu İşe Yarar mı?

Ayak başparmağı silikonu kullanımı ayak başparmak çıkıntısı hastalığında kullanılan bir aparattır. Bu hastalıkta zaten ağrı ve ısı artışının yanında şiddetli ağrı da görülür. Ayak başparmağı silikonu oluşan ağrıyı kökünden çözen bir ürün değildir. Ya da hastalığın sebep olduğu ısı artışına çözüm de olmaz. Yalnızca silikonu takan kişiler ayaklarında oluşan ağrıyı kısa bir süreliğine yani bu aparatı kullandıkları süre diliminde azaltırlar. Aynı zamanda ayak başparmağı silikonunu kullanan kişilerin bu yüzden ayakkabı giydikleri zamanlarda ayakları daha da daralıp sıkışacaktır. Bu durum diğer sağlam parmaklara da zarar verebilir. Ayak başparmağı silikonlarını satın alırken satın aldığınız yerde size bu ürünün ayağınızdaki kemikleri ya da eğik duran eklemi düzelteceğini söylerlerse buna kanmayın. Çünkü bu ürünü siz ayağım iyileşsin diye alırsınız ama bir bakmışsınız diğer parmaklarınız daha büyük zararlar görmüş.

Ayak başparmağı sıkışması nasıl geçer?

Eğer ayak başparmağı probleminiz varsa ve bunu kesin bir şekilde düzeltmek istiyorsanız çözümü ayak başparmağı silikonu veya onda buna aramamalısınız. Çünkü bu hastalığın tek bir çözüm yolu var. O da cerrahi bir ameliyat olmak. Eskiden bu ameliyat uzun 3-4 saat süren bir ameliyattı. Daha da kötüsü bu ameliyatı olduktan sonra tekrar nüksetme oranı ise yüksekti. Fakat günümüz teknolojisinde artık bu ameliyatın süresi bir saatten daha kısa bir süreye indirilmesinin yanı sıra hastalığın tekrarlama ihtimali ise neredeyse imkansız. Ayak başparmak çıkıntısı hastalığı geçirenlere bir güzel haber verelim bu ameliyatı olduktan sonra herhangi bir desteğe ihtiyaç kalmaksızın hareketlerinizi devam ettirip normal hayatınıza dönüyorsunuz. Bundan dolayı kendinize sağlığınız için vakit ayırın ve ayak başparmak çıkıntısı için ameliyat olmayı ihmal etmeyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir