fbpx

Ayak Tırnak Mantarının Bilinmeyen Yüzü

ayak tirnak mantari makale - Ayak Tırnak Mantarının Bilinmeyen Yüzü

Ayak tırnak mantarından korunmak için medikal bakım çok önemlidir.

Ayak tırnak mantarının bilinmeyen yüzü mevcuttur. Oldukça yaygın olan tırnak mantarının birden çok sebebi vardır. Toplumda çok yaygın olan bu hastalık tedavileri ile artık yüz güldürebiliyor. Tırnak mantarı tedavi edilmezse ağrı ve kokuya sebep olur. Ayrıca estetik sorunlar dışında enfeksiyonel sorunlarda çıkabilir. Bu hastalığın tedavisinde en iyi tedavi şekli lazerdir. Doktorlar lazerle tırnak mantarı hastalığını tedavisini öneriyor.

Ayak Tırnak Mantarının Bilinmeyen Yüzü Nedir?

Bu hastalık bulaşıcı olduğu için toplumda oldukça yaygın olarak görülür ve çok hızlı yayılır. En çok yetişkin insanlarda görülen bu sağlık problemi acı ve kokuya neden olur. Bu nedenle bu rahatsızlığı olan insanların yaşam kalitesini azaltır. Böbrek, şeker ve kalp yetmezliği gibi rahatsızlığı olanlar bu hastalığa karşı daha dikkatli olmaları gerekir. Ayak tırnak mantarının bilinmeyen yüzü bunlarla sınırlı değildir.

Ayak Tırnak Mantarının Bilinmeyen Yüzü Rahatsızlığın Ortaya Çıkmasındaki Başlıca Sebepler

  • Kişilerin ortak ayakkabı ya da terlik kullanması
  • Hijyenik olmaması
  • Havuz ve spor salonu gibi ortak kullanılan yerlerde yerlere terliksiz ya da ayakkabısız basılması
  • Bu enfeksiyonu oluşturan nemli yerlerde bulunmak
  • Ayak ve elin iyice kurulanmaması.
  • ayak tirnak mantari makale iki 300x200 - Ayak Tırnak Mantarının Bilinmeyen Yüzü

    Steril olmayan ortamlarda yapılan tırnak bakımı, tırnak mantarının yayılmasına sebep olur. Ayak tırnak mantarından korunmak için medikal bakım çok önemlidir.

    Islak kalması

ve benzeri durumlarda bu hastalığın ortaya çıkma olasılığı çok yüksektir. Mantar hastalığı için ilaç tedavisi karaciğer için iyi gelmeyebilir. En fazla mantar haplarını üç ay kullanmak gerekir. Bu nedenle lazerle tedavi yöntemi daha sağlıklıdır. Bu nedenle günümüzde en çok plana çıkan ilk yöntem lazer tedavi yöntemidir. Ayrıca lazerle tedavi edilen hastalar kısa bir süre içinde gündelik hayatlarına devam edebiliyor. Bu lazer tedavisi kısa dalga boyu olan “Nd-Yag” olarak isimlendirilen alet ile yapılmaktadır. Bu lazer tedavisindeki ilk hedef tüm tırnakların otuz dokuz ile kırk iki derece olana kadar ısı verilmesidir. Bu işlem herhangi bir ağrı kesici krem ya da uyuşturmadan yapılabilir. Yaklaşık olarak on beş dakika sürmektedir. Bu tedavi tırnağın dibindeki temiz tırnak çıktığını görene kadar devam ettirmektedir. Genel olarak ayda bir kez yapılan bu tedavi beş seans olarak yeterli olacaktır. Bu problemi yaşayan hastalar işlemden sonra olduğu gibi gündelik hayatlarına devam edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir