fbpx

Birçok Ayak Sorunun Çözümü: Kişiye Özel Tabanlıklar

Kisiye ozel tabanlik blog 2 - Birçok Ayak Sorunun Çözümü: Kişiye Özel Tabanlıklar

Kişiye Özel Tabanlık

İnsanların ayak tabanları oldukça hassas ve özel dokulara sahiptir. Ayak tabanlarının bahsettiğimiz hassas noktaları belki de binlerce yıldır bilinen reflesoloji bilimi ile açıklanmaktadır. Hassas noktalar ve dokular tüm bedenimizi etkilemektedir. Bu sebeple ayak sağlığı hafife alınmayacak ciddi bir öneme sahiptir. Bu yüzden birçok ayak sorunun çözümü: Kişiye özel tabanlıklar.

Ayak yapısı ince kiriş ve kaslardan, etkin kemiklerden, eklemlerden oluşmaktadır. Oldukça karmaşık bir sisteme sahiplik etmektedir. Özellikle yaşı ilerlemiş olan insanlar ayakların kıymetini çok daha iyi anlar. Öyle ki yaş ilerleyince ayak ağrıları artar ve şişlikler meydana gelir. Bu da yetişkinlerin ayakların ne kadar önemli bir organ olduğunu çok daha iyi anlamalarını sağlamaktadır. Bahsettiğimiz ağrılar ve şişlikler şu anda kişiye özel tabanlıklar aracılığı ile ortadan kaldırılabiliyor .

Kişiye Özel Tabanlık Çözümü

Kişiye özel olarak tasarlanan tabanlıklar kişinin ayağının boşta kalmasını engeller ve konforunu sağlar. Bu kişiye özel tabanlıklar vasıtasıyla kişinin ayak yapısında bozulma mevcut ise bu bozulma bu tabanlıklar sayesinde giderilir. Tabanlıklar tasarlanmadan önce kişi birtakım testlerden geçer. Bu testler sonucuna bağlı olarak bu tabanlıklar hazırlanır. Ayrıca tabanlıklar başka insanlar tarafından kullanılamaz. Tabanlıklar kişiye özel olduğu için diğer insanlara aynı tabanlıklar iyi gelmez ve ayak yapısını bozar. Bahsettiğimiz testler, yürüme analizi, denge ve baropedografi testleridir.

kisiye ozel tabanlik blog 300x200 - Birçok Ayak Sorunun Çözümü: Kişiye Özel Tabanlıklar

Spor yapanlar için kişiye özel tabanlık

Kişiye Özel Tabanlıklar Hangi Sorunlara Çaredir

Ayak sağlığına önem veren her birey kendi iyiliği için bu özel tabanlıkları kullanması gerekir. Bahsettiğimiz durumda edinsel düz tabanlık, diabetik ayak, romatizmal, yüksek kavis gibi rahatsızlıkların önüne geçilmesi için bu tabanlıklar birebir önlemlerdir. Ayak rahatsızlığı çeken insanlar aynı zamanda yanlış basmalar neticesinde fazla yük ile karşılaşacağı için beline yük biner ve bu kez bel ağrıları baş gösterir. Kişiye özel olarak yapılan tabanlıklar özellikle sporcular için çok önemlidir. Yürüyüş yapan ya da koşan insanlar bu tabanlıklar sayesinde yüksek konforun tadına varır. Spor amaçlı olarak tasarlanan kişiye özel tabanlıklar kişinin yaptığı spora göre özel olarak tasarlanır. Bu hususta önemli olan şey sporcunun koşu yaptığı yer, ne kadar koştuğu, kilosunun ne kadar olduğu gibi hususlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir