fbpx

Fizik Tedavi

Fizik Tedavi 300x200 - Fizik Tedavi

Fizik Tedavi Yöntemleri

Hastalık, kaza, duruş bozukluğu vs. sebeplerle ile normal hareketlerimizin, ağrı yâda çeşitli kısıtlamalar nedeni ile bozulması sonucunda hekime başvururuz.

Uygun teşhis ve tedavi ile bir an önce şikâyetlerimizin gerilemesi ve eski halimize kavuşmak için çaba gösteririz. Kırık, zorlanma vs. oluşan patolojik durum hekim tarafından sebeplerine göre tedavi edilmeye çalışılır.

İyileşmek ise sadece ağrının geçmesi ya da kırığın kaynaması değildir!
Elbette şikâyete yol açan gerçek sebeplerin ortadan kaldırılması, ağrının giderilmesi ile paralel yürüyecektir.

Fakat bu süreçte, çeşitli hareket kısıtlılıkları, hareket ile ağrı ve bunlara bağlı olarak güçsüzlük, çabuk yorulma gibi bir takım sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu durum günlük hayatımızı tamamı ile eskisi gibi sürdürebilmemizi engeller.
Ameliyat sonrası ayak bileği güçsüzlüğü ile merdiven çıkarken zorlanırız.

Ya da ayak bileği tendonlarındaki şikâyetimiz nedeni ile yürümek büyük eziyet halini alır. Bunun için fizik tedavi önerilir.

Fizik Tedavi sürecinde önemli olan faktörler nelerdir?

En kısa sürede eski halimize kavuşmak” işte iyileşmenin tanımı budur.
Doku iyileşmesinin tamamlanması, eski haline en yakın formda iyileşme gerçekleşmesi ve ardından eklem hareketlerimizin eski rahatlığına ve kuvvetine ulaşması için iyi bir rehabilitasyon süreci gereklidir.
Merkezimizde Sportomed fizik tedavi merkezi ile yaptığımız özellikli çalışma ile ayak ve ayak bileği sorunlarına yönelik fizik tedavi programlarını uygulamaktayız.