fbpx

Medikal Ayak Bakımının Yararları

Ayaklar, vücudumuzun ağırlığını taşıdığından dolayı önemli ve işlevsel bölgemizdir. Ayak sağlığına ve bakımına gerekli önemi göstermezsek ilerleyen vakitlerde yaşamımıza zorluklar katabilir. Özellikle havaların ısındığı zamanlarda ayaklarımıza gereken önemi göstermemiz gerekiyor. Yaz aylarında gerek aşırı nemden gerek çok suyla temas etmekten ayaklarımız zarar görebilir. Denizin tuzu ve deniz kumu ayağı kuruturken sıcak havalarda giyilen spor ayakkabılarda ayağı terletmektedir. Ayrıca yaz aylarında daha çok rağbet gören havuzlar ve duşluklarda ayaklarımız açısından ciddi tehlikeler barındırıyor. Bu tehlikelerin başında da aklımıza ilk olarak ayak mantarı enfeksiyonu geliyor.

MEDİKAL AYAK BAKIMI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Ayaklarımız vücudumuzun tüm ağırlığını taşıdığı için vücudumuzun en çok yıpranan bölümlerinden biridir. Bu duruma bir de ayakların kapalı ve hava almayan ayakkabılarda gün boyu kalma riski de eşlik edince ayaklarımızın sağlığı ve güzelliği açısından büyük bir tehdit oluşturuyor. Medikal ayak bakımı sayesinde ayaklarımız mantarlardan, yanlış tırnak kesilmesi yüzünden oluşan batıklardan, tırnağın kalınlaşması ve deri kalınlaşmasından(nasır) büyük bir oranda kurtuluyor. Uzmanlar medikal ayak bakımını ayda 1 önermekle birlikte medikal ayak bakımını ayak sağlığı için en güvenilir yollardan biri olarak görüyor.

MEDİKAL AYAK BAKIMI İLE HİJYENİK VE SAĞLIKLI AYAKLAR

Medikal ayak bakımı, güzellik merkezlerinde uygulanan manikür ve pedikürden daha farklı ve daha hijyenik bakım sunuyor. Medikal ayak bakımında teknolojik olarak en son cihazlar kullanılarak kişiye bakım sunarken ağrısız ve hijyenik hizmet verir. Medikal ayak bakımı tırnak mantarından, tırnak kesilmesine kadar kişiye her türlü hizmeti veriyor. Ayrıca kullanılan aletlerin freeze ucu yenilenerek kesintisiz ve hijyenik bir hizmet sunar.

MEDİKAL AYAK BAKIMI KİŞİYE HANGİ HİZMETLERİ SUNUYOR?

* El ve ayak bakımı

* Şeker hastalarının el ve ayak bakımı

* Ayak ve elde batık tedavisi

* Ayak ve elde nasır tedavisi

* Ayak ve elde mantar tedavisi

* Biçimsiz tırnak tedavisi

* Tırnaklar için keratin bakımı

* Topuklarda oluşan çatlak tedavisi

* Havasız ve terleyen ayaklar için uygulanan ayak kokusu tedavisi

AYAK BAKIMI İÇİN BİREYSEL OLARAK NELER YAPILMALI?

* Ayakları her gün yıkamalı ve kağıt havluyla parmak aralarına kadar özenle kurulamalıyız.

* Ayak tırnakları düz bir şekilde kesilmelidir. Fakat tırnak batığını önlemek amacıyla tırnak köşeleri oval bir şekilde kesilmelidir.

* Nasır ve mantar tedavisi uzmanların kontrolünde yapılmalı. Uzman önerirse ilaç veya bant kullanılmalıdır.

* Ayak topuklarındaki çatlakları önlemek için yağlı kremmlerle topukları nemlendirmek gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir