fbpx

Nasır Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

nasir tedavisinde edilmesi gereken noktalar 2 - Nasır Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Parmakta Nasır

Nasır tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda birçok öneri mevcuttur. Dar ve sıkı ayakkabıların giyimi nasır oluşumuna neden olabilmektedir. Sert bir zeminde oluşumunu daha da etkiler. Nasırın birden çok belirtisi vardır fakat en büyük belirtisi aşırı derece olan ağrılardır. Hafif oluşumu olan nasırlarda ok büyük sorun teşkil etmezken ağrılar ortadan kalkabilir fakat ileri derecede olanlarda bu basınç kalkmadığı sürece ortadan kalkmaz. Bu nedenle ağrı ile sertleşme ve kalınlaşma da ortaya çıkar. Dar ve sıkı giyilen ayakkabılar, ayağa uygunsuz kullanılan ayakkabılar, yüksek topuklu ayakkabıların giyimi ve benzeri gibi durumlar rahatsızlığı fazlasıyla tetikler. Nasır ilerledikçe iltihaplı olana kadar gidebilir bu yüzden iltihaplı nasır ile normal nasırı ayırt etmek tedavinin ilk dikkat edilmesi gereken noktadır. Sorun teşkil eden şey ciddi anlamda nasır ise doktora görünmede fayda vardır. Tedavi süresinde alanında uzman bir doktora başvuru yapılmalıdır. Nasırları keserek ortadan kaldırmaya çalışmak ayrı bir sorun çıkarabilir bu yüzden nasır tedavisinde en dikkat edilmesi gereken nokta bunu yapmadan bir doktora görünmektir. Ayaklar sürekli bakteriyi kolaylıkla ürettikleri için daha fazla dikkat edilmesi gereklidir. Ayrıca bunların oluşumunu engellemede medikal bakım yaptırmakta şarttır. Medikal bakım hem ayakların sağlığı için hem de görünüm için en önemli etkenlerden biridir.

Nasır Tedavisi

nasir tedavisinde edilmesi gereken noktalar 300x200 - Nasır Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Topukta nasır

Nasır tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktalar büyük önem arz etmektedir. Öncelikle tedavinin doğru ve düzenli olması gerekir. Nasırı önlemek için basit bir önlem şekli mevcuttur. Nasır baskılardan dolayı ortaya çıkar ve bu baskıyı ortadan kaldırırsak nasırın önüne geçmiş oluruz. Nasır tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktalar konusunun başında iltihaplı nasırlar gelmektedir. İltihaplı nasırları deldiğinizde ya da aşındırdığınızda kan veya irin akar. Bununla birlikte ölü hücreler dışarı çıkmaya başlar. Ölü ciltler tekrar dışarı çıkmasından mütevellit nasır oluşumu da tekrar gerçekleşir. Bu sebeple evde tek başınıza nasır tedavisi uygulamanızı önermiyoruz. Nasır tedavisi doktor kontrolünde düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Banyo sırasında nasır olan bölgelerde yumuşamalar görülür. Bu yumuşayan nasırları ponza taşı adı verilen bir fırça yardımıyla kazımak tedavi yöntemleri içerisinde yer alır.

Bahsettiğimiz yöntemlerin hiçbiri işe yaramıyorsa ki bu çok nadir görülen bir durumdur. Fakat böyle bir durum ile karşı karşıya gelirseniz radyofrekans yöntemine başvurulur. Bu tedavinin öncesinde ve sonrasında kesinlikle cildinizi nemlendirmelisiniz. Radyofrekans nasır tedavisi son olarak başvurulan bir tedavi yöntemi ve kesin bir çözümdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir