fbpx

Vücudun Yükünü Taşıyan Ayaklara Özen Gösterin!

medikal ayak bakiminiza dikkat edin - Vücudun Yükünü Taşıyan Ayaklara Özen Gösterin!

Ayaklarımız vücudumuzun en önemli bölümlerindendir. Hem tüm vücudun ağırlığını taşırken hem de bizim hareket etmemiz için hayati önem taşır. Ayak yapımız karmaşık bir yapıdan oluşmasıyla beraber aynı zamanda 26 kemik,114 bağ ve 20 kastan oluşur. Özellikle yaşımız ilerledikçe kan dolaşımının yavaşlamasıyla beraber ayaklarımıza ve bakımına vereceğimiz önem artmalıdır. Yoğun iş hayatı ve hayat koşturmasında insanın bedeninde belki de en çok ayaklar etkileniyor. Özellikle gün boyu hava almayan, ortopedik olmayan ayakkabılarla dolaşmak ve ayakkabıları gün aşırı değiştirmemek ayaklara yüklenen sorumluluğu olumsuz hale getiriyor. Bundan dolayı kişiler ayak bakımını hafife almayıp kulaktan dolma bilgilere itimat etmeyip uzmanlar eşliğinde ayak bakımını düzenli ve hijyenik bir biçimde yaptırmaları gerekir. Son zamanlarda kişilerin bu konuda daha da bilinçlenmesiyle medikal ayak bakımına yönelik talep artmaktadır. Medikal ayak bakımı kişilere; tırnakların düzgünce kesilmesi, ayakta oluşan mantarın giderilmesi, tırnaklarda oluşan batıkların ve nasırların giderilmesi gibi hizmetlerle insanların yüzünü güldürüyor ve hak ettikleri hizmeti sağlıyor.

Medikal Ayak Bakımı

Medikal ayak bakımı tırnaklar ve topuklar da dahil olmak üzere tüm ayağı kapsamaktadır. Kişi ayağında şikayetçi olduğu yerleri uzmanlara gösterir ve ne yapılması gerektiği konusunda uzman ve hasta beraber fikir beyan ederler. Uzmanlar kişinin kendi anatomik yapısına göre seçmesi gereken ve nefes alabilen ayakkabılar önerilir. Bakım sırasında hasarlı bölge temizlenir ve uzmanın önerdiği kişinin ayak yapısına uygun olan losyonlar sürülür. Seanslar bir kez olup bitmez, düzenli aralıklarla ve sürekli bakımın yapılması gerekir. Ayak bakımı yapılırken nasırlı bölge hızlı bir şekilde temizlenmez. Nasırlı bölge yavaş temizlenmeli yoksa nasırlı bölge daha da sertleşebilir.

Medikal Ayak Bakımından Kimler Faydalanır?

Diyabetli kişilerin hastalıklarının zamanla ilerlemesiyle beraber el ve ayak parmaklarında his kaybı görülebilir. Bu durumdan dolayı kişi orayı hissedemez ve orda oluşan yara enfeksiyona dönüşüp kötü bir hal alabilir. Bu durumun önüne geçmek için düzenli olarak medikal ayak bakımına önem vermelidir. Bununla beraber yaşlılıktan ötürü tırnak kalınlaşması yaşayan veya tırnakları sürekli suda olan kişiler medikal ayak bakımından yararlanabilirler.

Medikal Bakımın Normal El-Ayak Bakımından Farkı Nedir?

* Normal manikür-pediküre göre daha hijyeniktir

* Manikür ve pedikürde ölü deriyle birlikte canlı deride alınırken medikal ayak bakımlarda sadece ölü deriler alınır.

* Manikür ve pediküre 2 haftada 1 gidilirken medikal bakım ayda 1 yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir